Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/clinicma/public_html/Optometrist/libraries/cms/application/cms.php on line 464
روش های انتخاب یک قاب مناسب برای عینک

Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /home/clinicma/public_html/Optometrist/templates/optometrist/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /home/clinicma/public_html/Optometrist/templates/optometrist/html/modules.php on line 36

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/clinicma/public_html/Optometrist/modules/mod_js_flexslider/mod_js_flexslider.php on line 14

Notice: Only variables should be assigned by reference in /home/clinicma/public_html/Optometrist/modules/mod_js_flexslider/helper.php on line 81

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/clinicma/public_html/Optometrist/templates/optometrist/functions.php on line 194

روش های انتخاب یک قاب مناسب برای عینک

روش های انتخاب یک قاب مناسب برای عینک

روش های انتخاب یک قاب مناسب برای عینک


قبل از این که به رنگ عینک تان بپردازید و بخواهید رنگ آن را انتخاب کنید اول به قاب و فریم عینک تان دقت کنید . اول فریمی را انتخاب کنید که صورت شما را ناراحت نکند.

صورت گرد

قاب و فریم‌های کشیده و مربع را انتخاب کنید و البته اگر در گوشه ی عینک‌ها حالت زاویه دار باشند بسیار مناسب میباشند ، زیرا صورت شما را به اصطلاح سرو سامان می‌دهد و از حالت گردی خارج می‌سازد و البته به یاد داشته باشید ، شخصی که صورت گردی دارند نباید از عینک‌های که شکل گردی دارند ، استفاده کنند زیرا گردی صورت شما افزایش می‌یابد.

صورت مربع شکل

قاب و فرم‌های را انتخاب کنید که گرد و یا بیضی باشند زیرا انحنا و حالت خمیدگی که این عینک‌ها دارند سبب می‌شوند که صورت شما را از حالت مربع شکل خارج کند و حالت مربع بودن صورتتان را کاهش می‌دهد.

صورت مستطیل شکل

بهتر میباشد از فریم‌هایی استفاده کنید که گوشه‌های آن گرد هستند و دارای زاویه ی گرد می‌باشند ، زیرا برای اینکه حالت تعادلی بین صورتتان و قاب عینک تان برقرار کنید این حالت بهترین است.

صورت بیضی شکل

فریم‌های مستطیل شکل و کشیده سبب می‌شوند که صورت شما کشیده به نطر برسد. اشخاصی که صورت‌های بیضی دارند ، بهترین حالت را دارند زیرا به صورت‌های بیضی همه مدل‌های قاب عینک می‌آید و آنها می‌توانند هر فریمی را که دوست دارند انتخاب کنند. و فقط یک نکته متذکر می‌شویم و آن این است که از عینک‌های که فرم و قاب ظریفی دارند، استفاده نکنید.

پوست

رنگ پوست شما نخستین نکته ای میباشد که باید متناسب با آن رنگ فریم عینک تان را تعیین کنید. دقت کنید که رنگ چهره شما گرم است یا سرد؟ کسانی که پوست زیتونی دارند، رنگ پوست شان سرد به حساب می آید. تقریبا ۶۰ درصد افراد ته رنگ پوست شان سرد است.

رنگ چشم

رنگ چشم شما دومین نکته ای است که رنگ فریم عینک شما را تعیین می کند. اگر رنگ چشمان تان آبی است شما می توانید از بنفش روشن تا آبی خاکستری را برای فریم عینک برگزینید. ولی چشم قهوه ای ها می توانند از رنگ آلبالویی تا حتی قهوه ای متوسط و یا حتی سیاه را برای فریم عینک شان انتخاب کنند.

رنگ مو

سومین نکته، رنگ موی شما است. بلوند، پلاتینی، قهوه ای روشن و یا مش های یخی و سفید رنگ های سرد هستند ولی رنگ موهای طلایی، قهوه ای تیره و حتی مشکی رنگ های گرم اند. برای اینکه رنگ فریم عینک را درست انتخاب کنید، ببینید که رنگ مو، چشم و پوست شما گرم است یا سرد؟ رنگ های مناسب فریم عینک برای رنگ مو، چشم و پوست گرم: شتری، خاکی، طلایی، مسی، هلویی، نارنجی، مرجانی، قرمز پررنگ، آبی پررنگ و رنگ های مناسب فریم عینک برای رنگ مو، چشم و پوست سرد: مشکی، خاکستری آبی، قهوه ای قرمز، گوجه ای، صورتی سبز.

بالانس صورت

در صورت هایی که قسمتی از آن پهن تر از سایر نواحی است می توان با انتخاب فریم مناسب تعادل صورت را دوباره برقرار نمود. مثلا در صورت های مثلثی با قاعده پایین که ناحیه فک پهن تر از پیشنی است ملاحظات زیر را بایستی مدنظر داشت
صرف استفاده کردن از عینک به دلیل جلب توجه به قسمت بالای صورت بر تعادل صورت می افزاید.
پهنای فریم طبق قاعده کلی بایستی تقریبا برابر با پهنای ناحیه فک باشد.
بهتر است از فریم های بیضی و یا فریم هایی که قسمت پایین آن شیب دار است استفاده گردد، چرا که فریمی که مستطیلی است خط صاف چانه را بیشتر تاکید می کند.
بهتر است فریم، رنگ تیره تری داشته باشد. اگر صورت کشیده است رنگ یکنواخت داشته باشد و اگر صورت کوتاه است در بالای فریم، رنگ تیره تری وجود داشته باشد.
از طرف دیگر در صورت های مثلثی با قاعده بالا فیت فریم مشکل تر است چرا که حضور فریم، توجه را به سمت قسمت پهن صورت متوجه می کند. به منظور کاهش توجه، فریم باید حداقل جلب توجه را داشته باشد. بایستی حداقل پهنا را داشتهب اشد چرا که اگر پهنای آن از پهنای سر بیشتر باشد توجه بیشتری به ناحیه بالای صورت جلب می گردد.
بهتر است ظریف باشد و رنگ ملایمی داشته باشد. فریم های ریملس و یا فلزی نازک با رنگ ملایم گزینه های خوبی می توانند باشند. فریم با شکل گرد می تواند حالت مثلثی صورت را خراب کند. این نوع صورت ظرافت جذابی به صورت ناتوان می دهد و بهتر است فریم انتخابی نیز ظرافت ویژه ای داشته باشد.

خطوط فریم

تکرار کردن خطوط صورت بوسیله خطوط فریم، سبب تاکید بر خطوط صورت می شود که می تواند تاثیر مثبت یا منفی بر زیبایی صورت فرد داشته باشد.
ناحیه ی بالایی فریم بایستی شکلی مشابه حالت ابروهای فرد داشته باشد و قسمت پایینی آن پیروی کننده خطوط گونه و فک باشد در غیر اینصورت هارمونی صورت از بین می رود.
عالیترین فریم برای مردان کم مو فریمی است که ریم بالایی آن در ناحیه ابرو مستقیم باشد، به این دلیل که ریم بالایی قسمتی از ناحیه پیشانی را می پوشاند و پس کمی از ارتفاع زیاد پیشانی می کاهد.
بهترین کاری که قسمت پایینی فریم می تواند انجام دهد اثر بالابرندگی صورت در اشخاص پیری است که صورت افتاده ای دارند. در صورتی که فریم پایینی نسبت به فریم بالایی توجه بیشتری جلب نماید چینهای پایین رونده موجود در صورت های پیر را کمتر بنظر می رساند. تاثیر مهم دیگر فریم پایینی پوشاندن چین های زیر پلک در برخی اشخاص است که در این حالت می توان از طریق انتخاب فریمی با فریم پایینی ضخیم و تیره این ناحیه را پوشاند.

ضخامت فریم

هرچه صورت ظریف تر و کوچک تر باشد، می توان رنگ روشن تری برای فریم انتخاب کرد و بالعکس. همانند رنگ فریم، ضخامت های درشت و بیشتر (heavy) فریم برای صورت های با خصوصیات جدی تر و فریم های با ضخامت کم و نازک (light) برای صورت های لطیف و ظریف تر مناسب است.
بخصوص کودکان و بانوان دارای صورت های ظریف را می توان با فیت کردن فریم های نازک و ظریف زیباتر جلوه داد اما در صورت فیت فرمی با رنگ تیره و ظاهری درشت تر، در صورت این اشخاص بسیار کوچک و ضعیف تر به نظر خواهدرسید. موقعی که در انتخاب فریم درشت تر یا ظریف تر برای بیمار مردد هستید، همیشه فریم ظریف تر را به وی پیشنهاد دهید.